BİZ KİMİZ

2016 yılında kurulan ODAK ŞEHİRCİLİK genç ve farklı meslek gruplarını barındırdığı kadrosu ile kısa zamanda Planlama, Mimarlık, Kentsel Dönüşüm, Arazi Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı gibi birçok alanda faaliyet göstermeye başlamıştır.

Günümüzde İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin inkâr edilemez bir gerçeği olan Kentsel Dönüşüm kavramı başta olmak üzere hem hak sahiplerinin, hem yatırımcıların hem de kamu kurumlarının danışmanlığını yürüten ODAK ŞEHİRCİLİK bugüne kadar İstanbul’da birçok farklı noktada fizibilite raporları ve arazi geliştirme raporları hazırlamış olup, İstanbul Metropolitan Alanının tamamı için mahalle ve ada bazında kendine ait olan kentsel dönüşüm endeksi modelini yaratmış ve bunu bir makale olarak kullanıcılara sunmuştur.

Anadolu yakasında, Kadıköy İlçesi, Avrupa yakasında ise Bakırköy ilçesi başta olmak üzere İstanbul’da birçok noktada kentsel dönüşüm fizibilite raporları hazırlanmış, bu süreçte hem hak sahipleri bilgilendirilmiş, hem de yatırımcı gruplarına kar/zarar analizleri sunulmuştur.

Maninsa İli, Kırkağaç İlçesi'nde planlama ve kentsel tasarım çalışmalarını tamamlamış, Esenler İlçesi’nin tamamı için Kentsel Dönüşüm Master Planı hazırlamış olan ODAK ŞEHİRCİLİK bunun yanında Esenler İlçesi'nde yer alan Nene Hatun Mahallesi içerisinde bir alt bölgede icmal, fizibilite ve kentsel tasarım çalışmalarını yürüterek, kentsel dönüşüm sürecinin en başından sonuna kadar olan tüm süreçlerde önemli bir işe imza atmıştır.

ODAK ŞEHİRCİLİK kurucusu ve Genel Müdürü Ogün ÇEZİK uzun yıllar planlama, kentsel tasarım, gayrimenkul geliştirme, arsa üretme, taşınmaz değerleme ve kentsel dönüşüm gibi konularda uzmanlaşmış olup, gayrimenkul değerleme uzmanlığına sahiptir.

Çalışma prensibini doğruluk, verimlilik ve süratlilik olarak belirleyen ODAK ŞEHİRCİLİK günümüz akımlarını yakından takip etmekte, yasal mevzuata hakım yapısı ile hem hak sahiplerine hem de yatırımcı gruplarına kısa zamanda net çözümler sağlamaktadır.